Magyar Gyermekpszichológusok képzése
Kórházunk 2019. október 16-18-ig 70 fős konferenciát tart Külhoni Magyar Gyermekpszichológusok Képzése címmel.
Résztvevőink mind határon túli magyar gyermekpszichológusok, akiknek segítséget nyújtunk, hogy otthonukhoz közel, anyanyelvükön gondozzák a pszichológiai és pszichiátriai kórképpel élő külhoni gyerekeket.
Kedves Kárpát-medencei Magyar Pszichológusok!
„Védd a kisgyermeket, mert Ő a jövő!” – mondta a XX. század legkiemelkedőbb gyógypedagógusa, Bárczi Gusztáv. Ez a mondat magában foglalja a most megrendezésre kerülő szakmai konferencia alapgondolatát, mindannyiunk közös elköteleződését. Minden erőnkkel, tudásunkkal azon kell dolgoznunk, hogy a ránk bízott gyermekek testi és szellemi épségben tudjanak fejlődni, hiszen megmaradásunk és jövőnk záloga a tét. A Nemzetpolitikai Államtitkárság kiemelt feladatai közt tartja számon, hogy a külhoni magyar egészségügyi képzések és továbbképzések rendszeres megszervezésével hozzá tudjon járulni a szülőföldön való boldoguláshoz és a szakmai fejlődéshez. Köszönöm, hogy ezt a nemes, ugyanakkor nehéz feladatot felvállalják. Kívánom, hogy ez a szakmai képzés még inkább hozzá segítse Önöket ahhoz, hogy mindennapi munkájukkal, hivatásukkal, szakmai gyarapodásukkal közösen járuljunk hozzá a külhoni családok gyarapodásához.
Potápi Árpád János nemzetpolitikáért felelős államtitkár
Kedves Kollégák! Kedves Vendégeink!
Örömmel köszöntjük Önöket immár harmadik alkalommal a „Külhoni Gyermekpszichológusok képzésén” . Már az első alkalommal is elhangzott a köszöntőben, hogy a „kint” és a „bent” mennyire viszonylagos, változékony, sőt lényegét tekintve talán egy és ugyanazon állapot. „Amint fent úgy lent, s ahogyan lent, úgy fent” fogalmazott Hermesz Trigemisztosz. A makrokozmosz és a kicsiny, egyéni belső világ így kapcsolódik s áll örökös kölcsönhatásban egymással. Mi mindannyian, gyermekek testi-lelki-mentalis egészségével, fejlődésével foglalkozó szakemberek a Kárpát-medencében sok helyen, sokféle módon, de ugyanazért a célért dolgozunk. Vizsgálunk, gyógyítunk, fejlesztünk, tanítunk. S munkánk legfőbb eredménye, ha láthatjuk, amint a gyermekek újra járni tudják saját, egészséges, életkoruknak megfelelő útjukat. Az iskolában, óvodában, családjukban, barátaik között. A sokféle bajra sokféle gyógyítási mód szükségeltetik. A terápiák akkor a leghatékonyabbak, ha integrálóan próbálnak közel kerülni a páciensekhez és nem csak a betegséget, de magát az egész embert gyógyítják. Erősítik fel nem fedezett képességeit és kezelik a megbetegítő környezetét is. Ez a konferencia most a terápiákról szól. Igyekeztünk a módszerek széles tárházát behozni az előadó termekbe, a műhelyekre. Őszintén reméljük, hogy sikerül minél több gyakorlati ismeretet kínálni, ami a mindennapi munkájukban hasznos lehet majd. Várunk Minden kollégát szeretettel a Benczúr utcai fák alatt. Várjuk ismét a találkozást és a közös élményeket!
Dr. Hirsch Anikó