Kora Gyermekkori Intervenciós és Diagnosztikai Szakszolgálat (KIDSZ)
Vezető: Zsindely Katalin
Vizsgálatra jelentkezni, információt, segítséget kérni az alábbi e-mail elérhetőségeken lehet: bethesdakidsz@bethesda.hu
A vizsgálatra jelentkezésüket 3 éves korig tudjuk fogadni.
KÖZPONTI TELEFON:
A Bethesda KIDSz-ben
osztályos háttérrel fogadjuk a kisgyermekeket komplex kivizsgálásra és képesség-felmérésre, olyan esetben, amikor felmerül a gyanú, hogy fejlődésükben valamilyen formában elmaradnak korosztályuktól, akiknek megkésett a mozgás-, vagy beszédfejlődése, pszichomotoros fejlődése, ill. akik eltérően viselkednek, játszanak kortársaikhoz képest.
A 2-3 éves gyermekeket egyéni és csoportos helyzetben is megfigyeljük, felmérjük mozgásszintjüket, beszédfejlődésüket, képességeiket és megfigyeljük játéktevékenységüket annak érdekében, hogy minél jobban megismerhessük a gyermeket, és minél teljesebb képet kapjunk róla és esetleges nehézségeiről. Közben lehetőség szerint megismerkedünk a családdal is, hogy a gyermekre vonatkozó javaslatainkat a család lehetőségeihez igazíthassuk.
A 0-2 év közötti gyermekeket és koraszülött babákat ambuláns vizsgálatokra várjuk, szintén komplex szakmai háttérrel.
Gyógyító közösségünk gyógypedagógusokból, pszichológusokból, logopédusokból, gyógytornászokból, zeneterapeutákból, családterapeutákból és pszichiáterekből, szakorvosokból áll, akik együttesen nyújtanak segítséget a családoknak. Célunk a fejlődésbeli elmaradás, sérülés korai életszakaszban történő felismerése, majd ezt követően a lehető legkorábbi időponttól a gyermek sérült vagy lassabban kialakuló készségeinek fejlesztése, harmonikus fejlődésének és beilleszkedésének elősegítése, valamint a jobb életminőség és a szociális kapcsolatok támogatása.
A gyermekeknek egyéni és csoportos formában biztosítunk szociális-kommunikációs készségfejlesztést, beszédindító, beszédfejlesztő foglalkozásokat, komplex gyógypedagógiai fejlesztést, mozgásfejlesztést, TSMT-t, zeneterápiát valamint a szülőknek egyénre szabott tanácsadást.
Szeretettel várja a Bethesda Gyermekkórház és a Bethesda KIDSz közös csapata!
MOL Gyermekgyógyító Plusz Program – Családterápiás támogatás a Bethesda KIDSz-ben
A Bethesda KIDSz örömmel tájékoztatja a családokat, hogy a MOL-Új Európa Alapítvány támogatásával elindult a MOL Gyermekgyógyító Plusz Program, amelynek keretében ingyenes családterápiás szolgáltatást biztosítunk az autizmussal élő gyermekek és családjaik számára.
A családterápia rendszerszemléletben segíti a családokat a mindennapi kihívások kezelésében, különös figyelmet fordítva:
- a stresszkezelésre,
- a szülői hatékonyság és kompetencia megerősítésére,
- a diagnózis feldolgozására,
- a viselkedésproblémák rendszerszintű megértésére,
- a szülői öngondoskodás támogatására,
- valamint a párkapcsolati szövetség erősítésére.
A program során a családok pszichológusok és családterapeuták támogatásával kapnak lehetőséget arra, hogy új megküzdési stratégiákat alakítsanak ki, és javítsák életminőségüket.
A program részletei
📍 Helyszín: Bethesda KIDSz (Budapest, Hungária krt. 200/B)
⏳ Időtartam: Kéthetente 60 perces alkalmak
👨👩👧👦 Résztvevők: A szakemberekkel egyeztetve a szülők, az egész család, vagy akár a tágabb család (pl. nagyszülők) is bevonhatóak
📊 Hatásvizsgálat: A program során kérdőíves visszajelzések segítik a terápia hatékonyságának mérését
Jelentkezés
A programra az alábbi kérdőív kitöltésével lehet jelentkezni:
➡️ https://forms.gle/jjzZxaJaejccAeT3A
A Bethesda KIDSz csapata köszönetet mond a MOL-Új Európa Alapítványnak, amely lehetővé tette ezt a támogatási lehetőséget. A program célja, hogy a családok számára olyan pszichológiai és érzelmi támogatást biztosítson, amely hozzájárul a harmonikusabb családi élet kialakításához.
Szeretettel várjuk az érdeklődő családokat!
A Bethesda KIDSz csapata
Munkatársak
Kapcsolódó osztályok és ambulanciák:
Kapcsolódó Kisokos cikkek:
Aludjunk jól – tippek a minőségi alváshoz
Egyszerűnek tűnik a képlet a jó minőségű alváshoz, hisz alapvető tevékenységünkről van szó. Azonban ritkán tudatosul bennünk, hogy milyen szokásaink vannak e téren, vajon jól csináljuk-e?
Reziliencia – avagy tanítható-e a megbirkózás képessége?
Reziliencia. Gyermekekkel foglalkozó szakemberként gyakran használjuk ezt a kifejezést. Na de mit is jelent ez? Rugalmas ellenállóképesség.
Hogyan éljünk együtt a cukorbetegséggel?
Egy idő után azt tapasztalják majd, hogy nem a cukorbetegség uralja a családot, hanem a család „irányítja” a cukorbetegséget.
A lelki egészségről karantén után
Hogyan élték meg a gyerekek az iskolák bezárását; vannak-e olyanok, akiket ez kifejezetten előnyösen vagy ellenkezőleg, különösen hátrányosan érintett?
„Hogyan kezelje gyermeke orvosát, ápolóját?”
Általános tapasztalat, hogy kórházba kerülni nem öröm. Azonban a gyerekkel kórházba kerülni akár tervezetten, akár váratlanul válik szükségessé, még nagyobb stressz forrása a szülő, de az egész család számára.
A gyermekkori tikkelésről – a tic és a Tourette-szindróma
A tik valamilyen formájával szinte minden nap találkozunk, mégis sok tévképzet él róla, ami nehezíti felismerését, elfogadását és kezelését. Cikkünkben összefoglaljuk a tik típusait, kezelését, illetve áttekintjük, hogy mikor érdemes orvoshoz fordulni, hogy viselkedjünk a tikkelő gyermekkel.
Kapcsolódó Híreink:
Bethesda Életmód Tábor 2021
Idén augusztusban megrendezésre került a szokásos Bethesda Életmód Táborunk, a tavalyi járványhelyzet miatti kihagyás után.
Kamasz Szakasz Kognitív Viselkedésterápiás Gyermekközpont nyílt!
Tegnap családias megnyitóval, meglepetésekkel, játékkal ünnepeltük a KAMASZ-SZAKASZ Kognitív Viselkedésterápiás Gyermekközpontunk indulását!
Kórházi mesekönyvre gyűjtünk!
SEGÍTSETEK! Szponzorokat, támogatókat keresünk kórházi mesekönyvünkhöz!