Bethesda kisokos
Segítség orvosainktól a szülőknek
Félelem és rettegés a fogorvosnál – Mi segíthet?
A fogorvoslátogatás gyakran vált ki félelmet és aggodalmat, különösen a gyermekek körében.
Így neveld a legkisebbet!
Ha egynél több gyermeket nevelsz, elkerülhetetlen, hogy mindig lesz egy legkisebb. Akárhány éves is. Így hozd ki belőle a legjobbat!
A rejtélyes szendvicsgyerekek – így neveld a középsőt!
Ha kettőnél több gyermeket vállaltok, hamar szembesültek a nagy kérdéssel, hogyan lehet jól nevelni és szeretni a középsőt, a „szendvicsgyereket”.
Így neveld a legidősebbet!
Ha többgyerekes családok találkoznak, érdekes megfigyelni, mennyire hasonlóak a kérdéseik, problémáik elsőszülöttükkel kapcsolatban.
Gerincferdülésről a gyógytornász szemével
A gerincferdülés esetén nagyon fontos a korai felismerés, ezért a veszélyeztetett korosztályú gyerekek rendszeres szűrővizsgálata szükséges. Ismerje meg cikkünkből, mit tehet szülőként!
Hozzátáplálás
Minden szülő izgatottan várja a hozzátáplálás időszakát, mely egy fontos állomás a baba életében. Az izgatottságot azonban gyorsan felváltja a kezdeti bizonytalanság: Hogyan is kezdjünk bele? Mivel kínáljuk először a babát? Mi történik, ha nem ízlik neki? Mennyit „kell” ennie?… jönnek sorban a kérdések és félelmek.
Milyen gyógyszereket vigyünk magunkkal nyaraláskor?
A nyári szünetben gyermekünkre sok külföldi, belföldi utazás, tábor és kaland vár. Ezek során az élmények mellett kisebb balesetek, heveny betegségek is előfordulhatnak, melyekre érdemes felkészülünk, hiszen különösen külföldön gyógyszereket beszerezni nehézkes lehet
Bukó vagy nem?
Az aszfalt keményebb az emberi test valamennyi szöveténél (különösen a gyerekekénél), ezért is fokozottan veszélyes terep!
Világszerte rohamosan nő az elektromos roller használata és azzal együtt az abból adódó balesetek száma is.
Mit, mennyit, hogyan? 2. rész
Egy tízperces megfigyelési idő alatt az anyák közel fele átlagosan 80 másodpercig is telefonozott egy huzamban. A kutatók azt vették észre, hogy a telefont hosszabb ideig használó anyák kevésbé érzékenyen reagáltak a gyermekeikre, kevésbé voltak fogékonyak a jelzéseikre.
Mit, mennyit, hogyan? 1. rész
Digitális korunkban egyre fontosabbá válik, hogy tisztában legyünk a telefon- és számítógép-használat korai és túlzott használatának kockázataival mind a kisgyermekek, mind a szülők körében.
Az égési sérülésekről és megelőzésükről
Mit tegyünk égési sérülés esetén? Hogyan előzzük meg? Minden amit fontos tudni, Kisokosunkban benne van.
Hurrá, itt a jó idő! Mikor, és miért óvjuk fülünket a víztől?
A fülfájás egyik leggyakoribb előidézője főleg nyáron, strandszezonban a külsőhallójárat gyulladása.
Tanuljon a gyerek nyáron?
Tanuljon a gyerek nyáron?Gyakran felmerül ez a kérdés, hogy jó-e, ha a gyereket a nyári szünetben is leültetjük a tankönyv mellé. A legtöbb szülő attól fél, hogy a gyereke szeptemberig elfelejti az év közben tanultakat, és a szünet egy részében naponta egy-két órát...
Hogyan lehet az orrcsepp jó barát?
Megfázásos panaszok (orrfolyás, orrdugulás, nátha) esetén az időben elkezdett gondos orrcseppezés és orrtisztítás sokban hozzájárul a mihamarabbi gyógyuláshoz.
De hogyan nyerhetjük el gyermekünk bizalmát, hogy ne legyen tortúra az orrtisztítás, orrcseppezés?
Sportorvosi vizsgálat
Kórházba, szakrendelésre az esetek túlnyomó többségében betegen hozzuk gyermekünket, a kevés üdítő kivétel közé tartozik a sportorvosi rendelés. De mi is történik a sportorvosnál, milyen részvizsgálatokra számíthatunk? Kiss-Soós Eszter gyermekápoló, sportorvosi asszisztens írása.
Szívünk Napja – a gyermekkardiológus szemszögéből
“Magyarországon minden századik élveszülésből egy gyermek születik szívfejlődési rendellenességgel. Ha így tekintjük, ez az egyik leggyakoribb fejlődési rendellenesség”-meséli Dr. Gyömörei Beáta, gyermekkardiológus főorvosunk.
Fogzási fájdalom – hogyan éljük túl?
Cikkünkkel szeretnénk megkönnyíteni ezt az esetenként embert próbáló periódust – összegyűjtöttük a fogzási fájdalom csillapításának lehetőségeit, különös tekintettel a hosszútávú fájdalomcsillapításra.
Vízbe fulladás
Ha víz mellett vagyunk, mindnyájunknak tisztában kell lennünk azzal, hogyan kell figyelnünk a fürdőzőket. A vízbe fulladás megtévesztően csöndes esemény. De milyen jelekből ismerhetjük fel, hogy valaki fuldoklik?
Aludjunk jól – tippek a minőségi alváshoz
Egyszerűnek tűnik a képlet a jó minőségű alváshoz, hisz alapvető tevékenységünkről van szó. Azonban ritkán tudatosul bennünk, hogy milyen szokásaink vannak e téren, vajon jól csináljuk-e?
Miával úgy kell bánnunk, mint egy porcelánbabával
„Meg kell tanulni értékelni a hangyányi, apró pozitív pillanatokat. Ezek jelentik a túlélést” hangsúlyozza Judy, akinek 18 hónapos kislánya, Mia Dravet-szindrómás.
Szoptatás a COVID-19 járvány idején
A szoptatás a COVID-19 fertőzött édesanyáknak is javasolt. Tudjon meg többet cikkünkből az oltás és a Favipiravir alkalmazásáról szoptatás alatt!
Mellfájdalom okai szoptatás alatt
Mellfájdalom okai szoptatás alatt: kisebesedő mellbimbó, tejcsatorna elzáródás, tejkő, bleb, mellgyulladás. Lássuk mit tehetünk!
Szoptatási pozíciók
A megfelelő szoptatási pozícióban az édesanya és a gyermek is kényelmesen helyezkedik el. Nagyon fontos, hogy a gyermek stabilan, biztonságban érezze magát, akkor fog tudni 100%-ban a szopizásra koncentrálni.
A szülés utáni első 2 hét szoptatási kihívásai
Szoptatási szempontból talán a legkritikusabb időszak a baba születése utáni első 2 hét. Az újszülöttek megszületés után vesztenek a születési súlyukból, melyet az első 2 hétben vissza kell nyerniük.
Az anyatej és a tápszer
A csecsemő számára fél éves korig az ideális táplálék az anyatej. Az anyatej összetétele és mennyisége a baba igényeihez alkalmazkodik, akár egy szoptatás alatt vagy napszaknak megfelelően is.