Gyermek Plasztikai Helyreállító Szakambulancia és Országos Gyermek Emlőcentrum
Főnővér: Sós Tiborné
KÖZPONTI TELEFON:
Feladatunk
Az emlőbetegségek korai felismerése és időben történő kezelése jelentősen javíthatja a gyermekek testi-lelki egészségét és életminőségét.
Multidiszciplináris emlőcentrumunkban lány- és fiúgyermekek különböző mell és mellkasfali rendellenességeivel foglalkozunk, beleértve a mindennapi életet korlátozó funkcionális problémákat és a megjelenésükkel kapcsolatos aggodalmakat. Komplex csapatunkban plasztikai- és rekonstrukciós sebészek, általános sebészek, endokrinológusok, radiológusok, pszichológusok és gyógytornászok együtt tevékenykednek, hogy a különböző szakterületek tudásának integrálásával teljes körű kezelési lehetőséget és utógondozást biztosíthassunk a gondjainkra bízott gyermekek számára. Plasztikai sebész kollégáink a lehető legjobb eredmény elérése érdekében akár többszörös konzultációt követően készítik el a gyermekek számára legmegfelelőbb kezelési tervet, a szükséges beavatkozások csak ezt követően veszik kezdetüket.
Ellátás
Országos Gyermek Emlőcentrumunkban számos emlő anomáliát és mellkasfali rendellenességet kezelünk. Ezek közül egyes eltérések (veleszületett rendellenességek) már születéskor jelen vannak, míg mások a fejlődés későbbi szakaszában keletkeznek.
Az általunk kezelt leggyakoribb kórképek
- Emlőállomány eltérései: ciszták, daganatok, csomók
- Aszimmetria
- Hipoplázia (az emlőszövet alulfejlődése)
- Poland szindróma (a mellizom hiánya, a mellizom fejlődésének zavara)
- Extra emlőszövet, beleértve a polytheliát (járulékos mellbimbók), a polymasztiát (extra emlő) és az ektópiás emlőszövetet (általában a hónaljban)
- A mellbimbó deformitásai
- Makromastia (az emlő túlzott növekedésének leggyakoribb típusa)
- Tubuláris emlődeformitások (csőmell)
- Fiatalkori hipertrófia (az emlőszövet túltengése)
- Gynecomastia (extra mellszövet férfiaknál)
- Traumával, égési sérülésekkel és érrendszeri rendellenességekkel vagy egyéb állapotokkal kapcsolatos emlődeformitások
Életminőség: funkcionális és pszichológiai problémák
Akár veleszületett, akár szerzett rendellenességről van szó, az emlődeformitások funkcionális és pszichológiai problémákat is okozhatnak. Pácienseink funkcionális problémái közé tartozik többek között a nem megfelelően illeszkedő ruházat, valamint a sportolási és más közösségi tevékenységekbe való bekapcsolódás képtelensége. A testképpel kapcsolatos aggodalmak, amelyek már a serdülőkorban is gyakoriak, rendszerint sokkal hangsúlyosabbak az emlőkülönbségekkel küzdő fiataloknál, és jelentős hatással lehetnek az érintett gyermekek és serdülők életminőségére. Csapatunkkal a fizikai problémák kezelése mellett az ehhez kapcsolódó szociális, érzelmi és pszichológiai támogatást és hátteret, valamint a műtétek utáni teljes körű rehabilitációt is biztosítjuk.
Az alábbi panaszok esetén történik a bejelentkezés:
- Plasztikai-helyreállító sebészeti ellátásra jelentkezők
- Plasztikai sebészeti konzíliumkérés
- Emlőrendellenességek plasztikai helyreállító sebészeti ellátása
Az időpontegyeztetéshez szükséges adatok:
- a beteg neve
- az ellátás célja
- az ellátást kérő személy elérhetősége (telefonszám)
A vizsgálathoz/konzultációhoz szükséges dokumentumok:
- lakcímkártya
- TAJ kártya
- korábbi orvosi dokumentumok (zárójelentés, ambuláns lap)
Munkatársak
Kapcsolódó osztályok és ambulanciák:
Kapcsolódó Kisokos cikkek:
Sebgyógyító egyszeregy
A gyerekkor egyik szinte biztos velejárója a sebek, sérülések kialakulása. Hogyan lehet ezeket otthon szakszerűen ellátni,és mikor kell orvoshoz fordulni velük?
A gyermekkori balesetek és azok megelőzése
Két éves korig az enyhébb, vagy súlyosabb kimenetelű balesetek igen gyakoriak. Ezek a balesetek leggyakrabban otthon, a lakásban, a kertben következnek be.
Kapcsolódó Híreink:
Tégy egy lépést a családi esélyegyenlőség jegyében
Családi esélyegyenlőségi napok témája idén is az volt, hogy hogyan lehet valóban segíteni az akadállyal élő, krónikus beteg, vagy égési sérült gyermekeknek!
Holnapocska táborban jártak égéssérült kisbetegeink
Súlyosan sérült, krónikus beteg, vagy hosszú gyógyulás után lévő kortársaik – orvosaikkal, ápolóikkal, ez a Holnapocska Tábor!
Beszámoló a Holnapocska Táborról
Kórházunk lehetőséget kapott arra, hogy kórházunkban gyógyult, vagy gondozásunkban levő gyerekekkel vegyünk részt a Zalaszabarban a Gyógyuló Holnapocska táborban.