Gyermekrehabilitációs Osztály
Osztályvezető főorvos: Dr. Csohány Ágnes
Főnővér: Varga Ágnes
Telefon: +36-1-4222-892, +36-1-4222-893
KÖZPONTI TELEFON:
Az SDR műtétről ide kattintva olvashat.
Osztályunk hivatalosan 2007. júniusa óta fogadja az elsősorban neurológiai, traumatológiai és égéssérült betegeit.
Felszereltség
Az ápoláshoz gyönyörűen felújított kórtermek, gyógytornaterem, ergoterápiás és egyéb foglalkoztató helyiségek, és ami a legfontosabb kiváló szakemberek állnak rendelkezésre. Az osztályhoz kapcsolódó szakrendelést Vekerdy tanárnő vezeti. Az ambulanciánk tevékenységei közé tartozik az intrathecalis baclofen pumpával élő betegek gondozását, a botulinum toxin terápia. Az egyedileg kialakítandó segédeszközöket (végtag ortézisek, ülés pozícionálók) az ortopéd műszerészek rögtön a rendelésen mintázzák. Lehetőségünk van megfelelő kerekesszék felírására is.
Szakemberek
Az osztályon az orvosi ellátás mellett szakavatott ápolóink, gyógytornászok, ergoterapeuta, ortetikai szakemberek, pszichológus, logopédus, mozgásterapeuta, masszőr, pedagógusok és más szakemberek működnek közre a lehetőség szerinti legjobb állapot elérésére.
Mivel saját uszodánk nincs, nagy könnyebbség, hogy a Vakok Intézetének nagyon közeli, illetve a Mozgásjavító Általános Iskola gyógyuszodáját használhatjuk egyéni igények és előzetes megbeszélés szerint.
Ismerje meg, új mozgásfejlesztő robotterápiánkat! Itt mindent megtudhat a PRODROBOT mozgásfejlesztő kezelés menetéről.
GYERMEKREHABILITÁCIÓS OSZTÁLY HASZNOS TUDNIVALÓK
Osztályunkon egy szülő folyamatosan bent tartózkodhat a gyermekével. A gyermekkel egy szobában el tudjuk helyezni, az alvás fotelágyban/szabad kórházi ágyon megoldott, ágyneműt biztosítunk. Zuhanyozni, WC-re menni a földszinti fürdőben van lehetőség.
Kérjük, hogy a bejárós betegek minden nap fél 9-ig érkezzenek meg (a foglalkozások 9 órakor kezdődnek)! Gyermekük foglalkozásait a folyosón lévő órarendben tudják követni. A lehető legrugalmasabban igyekszünk figyelembe venni a betegek igényeit, de a terápiákhoz, az osztályos napirendhez a gördülékeny ellátás érdekében kérjük, a lehetőségeikhez mérten alkalmazkodjanak!
Este 8 óráig el kell hagyni az osztályt. A terápiákat figyelembe kell venni a látogatás ütemezésénél.
Információt telefonon csak a felvételi lapon feltüntetett törvényes képviselőnek tudunk adni. Személyesen bártan keressék a gyermek orvosát napközben bármikor.
Hűtő, mikró, mosógép van az osztályon. Étkezéshez evőeszközt biztosítunk. Elektronikai eszközt szabad hozni, ill. tudunk biztosítani is, hiszen ezek osztályunkon a kapcsolattartásnak és a speciális kommunikációnak nagyon fontos eszközei.
A gyermekkel benntartózkodó szülő a felvétel másnapjától ebédre jogosult (diétás étkezésre is van lehetőség), melyet az osztály előterében vagy a harmadik emeleten lehet elfogyasztani. Reggelit-vacsorát nem tudunk biztosítani.
Az osztály jellegéből kifolyólag a kötött foglalkozások után lehetőség van programot szervezni a szülőkkel, kérjük, egyeztessenek a nővérekkel.
A szülő az ápolás teljes folyamatában részt vehet! Javasoljuk, hogy már a kórházi rehabilitáció során igyekezzenek elsajátítani az otthoni ápolási feladatokat, bármilyen kérdésben bátran kérjenek segítséget, tanácsot ápolóinktól.
A gyermekek számára minden higiéniai és betegápolással összefüggő eszköz adott (pelenka, tápszer, fürdető, popsitörlő stb.), tréningruhát, papucsot hozzanak gyermeküknek.
Az osztályra tilos saját gyógyszert behozni, kivéve a speciális, egyedi beszerzésű gyógyszereket. Kérjük, ezeket adják le a nővéreknek! Az osztályon lehetőség van arra, hogy az orvossal történt egyeztetés után az étrendkiegészítőket a szülő adagolja.
Amennyiben igénylik, szociális munkásaink segítenek elindítani a felmerülő hivatalos ügyeket: pl. parkolási kártya, közgyógy igazolvány igénylése. Segédeszközökkel foglalkozó szakember rendszeresen jár ki osztályunkra, mintavételre, rendelésre, szervizelésre van lehetőség helyben! Hétvégén van lehetőség családegyesítésre, ekkor a család az Anyák házában (F-ház, Bethesda utca) lakhat.
Munkatársaink: Gyermekrehabilitációs Osztály
Kapcsolódó osztályok és ambulanciák:
Kapcsolódó Kisokos cikkek:
A térdekkel Suttogó
A térdekkel Suttogóval Dr. Jórász Zsolttal beszélgettem arról, mi történik a sérüléstől a gyógyulásig vezető úton.
Agyrázkódás után visszatérés az iskolába, sportba
Agyrázkódás után visszatérés az iskolába, sportba cikkünkben összegyűjtöttük a lépcsőfokokat a teljes gyógyuláshoz!
Térdsérülések, térdműtét
Jázmin, aki válogatott tőrvívó, nemrégiben esett át egy artroszkópos térdműtéten a Bethesda Gyermekkórházban. Olvassa el a térdsérülése történetét!
Téli sérülések
Mivel hamarosan „beáll” az igazi tél, vizsgáljuk meg röviden, hogy milyen baleseteket kerülhetünk el megfelelő elővigyázatossággal, vagy ha már megtörtént a baj, mitévők legyünk.
Szelektív dorzális rizotómia (SDR) műtét és a műtét előtti és utáni komplex rehabilitációs ellátás
A spasztikus izomzat kezelésére számos, magas szintű evidenciával bíró bizonyítottan hatásos eljárás létezik. Ezek között szerepel sok izmot érintő, nagyobb kiterjedésű spaszticitás esetében a selective dorsal rhizotomy (SDR) eljárás.
Kapcsolódó Híreink:
Új, innovatív robotterápiás eszközökkel gyógyulhatnak a kisbetegek a Bethesdában
Budapest, 2024. március 26. – A Bethesda Gyermekkórházban minden évben több száz súlyos agy-, koponya-, gerincvelő-, traumás-, illetve égési sérült, valamint neurológiai betegségben szenvedő gyermek rehabilitációja zajlik. Az ő minél hatékonyabb, gyorsabb gyógyulásukat segítik a most beszerzett, fejlett technológián alapuló, speciális eszközök, amiket kedden mutattak be ünnepélyes átadó keretében.
A mozgás ablakot nyit a világra
A mozgás ablakot nyit a világra! Megjelent a Móra Könyvkiadó és a Bethesda Gyermekkórház legújabb közös könyve, a MocorGO.
Megjelent újabb könyvünk, a MocorGO
Újabb hiánypótló kiadványt adott ki kórházunk MocorGO címmel, melyet rendhagyó módon online könyvbemutatón mutattunk be ma az érdeklődőknek!